2011 йил 3 июль куни Ўзбекистон Республикаси мустақиллигининг 20 йиллик байрамига бағишлаб ИИВ Академиясининг Маънавият ва маърифат марказида Сержантлар таркибини тайёрлаш олий курслари курсантларининг Тошкент давлат Миллий рақс ва хореография олий мактабининг профессор-ўқитувчилари ва бир гуруҳ таниқли рақс усталари билан учрашуви бўлиб ўтди.
Ушбу тадбирга Тошкент давлат Миллий рақс ва хореография олий мактабининг ректори, Ўзбекистон халқ артисти Гули Разаковна Хамраева, шу олий мактаб Ўзбек рақси бўлимининг бошлиғи Сайёра Тўраева ҳамда шу мактабда таҳсил олаётган талабалар Гуландон Куранбаева ва Дилором Мадраҳимова ташриф буюрдилар.
Учрашувда санъаткорлар рақс санъатининг аҳамияти, бугунги аҳволи ва турли жанрлари тўғрисида сўзлаб бердилар, курсантларнинг мавзуга оид саволларига жавоб бердилар.
Тошкент давлат Миллий рақс ва хореография олий мактабининг талабаси Гуландон Куранбаева қадимий ўзбек миллий рақси ҳисобланган “Хоразм лазги”сини маҳорат билан ижро этиб берди. Дилором Мадраҳимова “Уйқудаги малика” балетидан партия ижро этди.
Курсантлар учрашув сўнгида тадбирга ташриф буюрган санъаткорларга қизиқарли учрашув учун ташаккур билдирдилар, уларга гулдасталар ва эсдалик совғалари тақдим этидар.

3 июля 2011 года  в Центре духовности и просветительства Академии МВД Республики Узбекистан состоялась встреча курсантов Высших курсов по подготовке сержантского состава с профессорско-преподавательским составом и группой мастеров танца Ташкентской государственной высшей школы национального танца и хореографии.
В этом мероприятии приняли участие ректор Ташкентское государственной высшей школы национального танца и хореографии, Заслуженная артистка Узбекистана Хамраева Гули Разаковна, начальник отдела национального танца Сайёра Тураева, а также учащиеся этой школы Г. Куранбаева и Д. Мадрахимова.
На этой встрече артисты рассказали о важности, разнообразии современного танцевального искусства и ответили на вопросы курсантов.
Студентка Ташкентской государственной высшей школы национального танца и хореографии Гуландон Куранбаева исполнила старинный хорезмский танец “Лязги”, а Дилором Мадрахимова исполнила партию из балета “Спящая принцесса”.
В завершении встречи курсанты поблагодарили артистов за интересную встречу, подарили памятные подарки и цветы.