Академияга кириш имтиҳонлари
2011 йил 11 июль куни Ўзбекистон Республикаси ИИВ Академиясида таълимнинг кундузги шаклига кириш имтиҳонлари бўлиб ўтди.
Кириш имтиҳонлари Ўзбекистон Республикаси Давлат Тест маркази томонидан тарих, она тили ва адабиёт, чет тили фанларидан тест шаклида ўтказилди.
Бу йил Академиямизда ўқишни кўп йигит-қизлар истадилар. Бир ўринга 5 дан ортиқ абитуриент хужжатларини топширди. Баъзи регионлар бўйича бир ўринга 10 дан абитуриент хужжат топширдилар.
Яқин кунларда синовлардан муваффақиятли ўтган ва Академия тингловчилари сафига қабул қилинганларда ҳаётнинг янги босқичи бошланади - тўрт йил давом этадиган қийин, лекин қизиқарли ўқиш. Ушбу ўқишни битказгач улар давлатимизнинг ҳуқуқий тартиботни ҳимоячилари сафини тўлдирадилар.

Вступительный экзамен в Академию
11 июля 2011 г. в Академии МВД Республики Узбекистан прошел вступительный экзамен на очную форму обучения.
Вступительный экзамен проводился в тестовой форме Государственным центром тестирования при Кабинете Министров Республики Узбекистан по трем предметам: истории, родному языку и литературе, иностранному языку.
Большое количество юношей и девушек изъявили в этом году желание поступить на учебу в нашу Академию. Конкурс в среднем составил более 5 человек на одно место, а по отдельным регионам он достигал 10 человек на место.
В скором времени у тех, кто успешно сдал экзамен и будет зачислен в ряды слушателей Академии, начнется новый период их жизни - тяжелая, но увлекательная учеба в течении четырех лет, по окончанию которой они пополнят ряды защитников правопорядка в нашей стране.