ИИВ Академиясида янги ўқув йили бошланди
2011 йил 18 август куни Ўзбекистон Республикаси ИИВ Академиясининг саф майдонида янги 2011–2012-ўқув йилининг бошланишига бағишланган тантанали митинг ўтказилди. Унда Академиянинг барча доимий ва ўзгарувчан шахсий таркиби иштирок этди.
Ушбу тадбирни Академия бошлиғи полковник Ш.Т.Икрамов очди ва барча йиғилганларни янги ўқув йилининг бошланиши билан муборакбод этди.
Тадбирда Академия фахрийлар кенгаши раиси, истеъфодаги полковник Э.К.Арифжанов, профессор-ўқитувчилар номидан жиноятларни олдини олиш кафедраси бошлиғи полковник И. Исмаиловлар сўзга чиқиб, бугун ушбу таълим даргоҳида тингловчи-курсантларга яратилаётган шарт-шароитлар, Академия моддий-техника базасини мустаҳкамлаш борасида амалга оширилаётган ишлар, таълим ва тарбия жараёнида олиб борилаётган ислоҳотлар тўғрисида нутқ сўзладилар ва барчани янги ўқув йилининг бошланиши билан табрикладилар.
Шунингдек, тадбирда Академия раҳбарияти томонидан янги ўқув йили муносабати билан профессор-ўқитувчилар зиммасига касб маҳоратларини ошириб бориш, замон талабларига мос дарслик ва ўқув қўлланмалари яратиш, мутахассисликлар бўйича дарс машғулотларини амалиёт билан узвий боғлиқ ҳолда ўтиш, тингловчи-курсантларни билимли, маънавий етук, жисмонан соғлом, она Ватанга муҳаббат ва хизмат бурчига садоқат руҳида тарбиялаш вазифаси юклатилди. Ўз навбатида, тингловчи-курсантлар учун хизмат интизоми ва қонунчиликка, Академияда ўрнатилган кун тартибига риоя қилиш, ўқув фанларини юқори кўрсаткичлар билан пухта ўзлаштириш каби бир қатор аниқ вазифалар белгилаб берилди.

В Академии МВД начался новый учебный год
18 августа 2011 года на строевом плацу Академии МВД Республики Узбекистан состоялся торжественный митинг, посвященный началу 2011-2012 учебного года.
Мероприятие открыл начальник Академии полковник Ш. Т. Икрамов, который поздравил постоянный и переменный состав образовательного учреждения с началом нового учебного года.
На митинге выступили председатель Совета ветеранов Академии, полковник в отставке Э.К.Арифжанов, от имени профессорско-преподавательского состава образовательного учреждения – начальник кафедры предупреждения преступлений полковник И. Исмаилов, которые рассказали о большой работе, проводимой в Академии, по созданию необходимых условий для слушателей и курсантов, укреплению материально-технической базы вуза, о реформировании учебно-воспитательного процесса.
Было отмечено, что на профессорско-преподавательской состав руководством Академии возложены ответственные задачи по дальнейшему повышению профессионального мастерства, созданию отвечающих современным требованиям новых учебников и учебных пособий, проведению занятий по специальностям в неразрывной связи с практикой деятельности органов внутренних дел, воспитанию слушателей и курсантов духовно развитыми, физически здоровыми, преданными Родине и служебному долгу. В свою очередь слушатели и курсанты должны строго соблюдать дисциплину, установленный в Академии распорядок, стремиться к достижению высоких показателей в учебе.