Танлов якунлари эълон қилинди
Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 20 йиллиги байрами арафасида ИИВ Академиясида 2010–2011-ўқув йилининг “Энг яхши кафедра(цикл) бошлиғи”, “Энг яхши профессор”, “Энг яхши доцент”, “Энг яхши ўқитувчи”, “Энг яхши ўқув-методик кабинет бошлиғи”, “Энг яхши стажёр-тадқиқотчи-изланувчи” номинациялари бўйича танлов якунлари эълон қилинди.
Танловда жиноятларнинг олдини олиш кафедрасининг бошлиғи, юридик фанлар доктори, профессор И. Исмаилов – “Энг яхши кафедра(цикл) бошлиғи”, давлат ва ҳуқуқ назарияси ва тарихи кафедрасининг бошлиғи, юридик фанлар доктори, профессор Х.Т. Одилқориев – “Энг яхши профессор”, иқтисодий фанлар кафедрасининг доценти, иқтисод фанлари номзоди Ш.Р. Қобилов – “Энг яхши доцент”, жиноят ҳуқуқи кафедрасининг катта ўқитувчиси – М. М. Қаландаров – “Энг яхши ўқитувчи”, Ўзбекистон тарихи кафедраси ўқув-методик кабинетининг бошлиғи Қ.А. Рўзиев – “Энг яхши ўқув-методик кабинет бошлиғи”, илмий-педагог кадрлар тайёрлаш бўлимининг стажёр-тадқиқотчи-изланувчиси С.Н. Гордеев – “Энг яхши стажёр-тадқиқотчи-изланувчи” номинациялари бўйича ғолиб деб топилдилар.

Подведены итоги конкурса
В преддверии празднования 20-летия Независимости Республики Узбекистан в Академии МВД объявлены итоги конкурса по номинациям «Лучший начальник кафедры (цикла)», «Лучший профессор», «Лучший доцент», «Лучший преподаватель», «Лучший начальник учебно-методического кабинета», «Лучший стажер-исследователь-соискатель» за 2010-2011 учебный год.
В конкурсе признаны победителями начальник кафедры профилактики преступлений, доктор юридических наук, профессор И. Исмаилов – в номинации «Лучший начальник кафедры (цикла)», начальник кафедры теории и истории государства и права, доктор юридических наук, профессор Х.Т. Одилкориев – в номинации «Лучший профессор», доцент кафедры экономических дисциплин, кандидат экономических наук Ш. Р. Кобилов – в номинации «Лучший доцент», старший преподаватель кафедры уголовного права М. М. Каландаров, начальник учебно-методического кабинета кафедры истории Узбекистана К.А. Рузиев – в номинации «Лучший начальник учебно-методического кабинета», стажер-исследователь-соискатель отдела подготовки научно-педагогических кадров С.Н. Гордеев – в номинации «Лучший стажер-исследователь-соискатель».