2011 йилнинг 12 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси ИИВ Академиясининг саф майдонида Сержантлар таркибини тайёрлаш бўйича олий курслар курсантларининг навбатдаги битирувига бағишланган тантана бўлиб ўтди.
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси ички ишлар вазири генерал-лейтенант Б.А.Матлюбов, вазир ўринбосари полковник А.Ш.Мирзаев, ИИВ бошқармаларининг бошлиқлари ҳамда тантанага таклиф қилинган меҳмонлар иштирок этдилар.
Академия бошлиғи полковник Ш.Т.Икрамов тадбирни очар экан, ушбу таълим муассасасида курсантлар тажрибали мураббийлар раҳбарлигида чуқур билим олиб, танлаган мутахассисликларининг сир-асрорларини пухта ўзлаштирганликларини қайд этди, улар ИИВ Академияси Олий курсларининг битирувчиси деган юксак номни оқлаб, Ватан олдидаги бурчларини шараф билан бажаришларига ишонч билдирди.
Шундан сўнг курсантларга дипломлар тарқатилди.
Битирувчилар сафда
Битирувчиларга табрик
Ички ишлар вазири генерал-лейтенант Б.А.Матлюбов битирувчиларни ҳаётидаги унутилмас воқеа билан табриклар экан, ҳуқуқ-тартибот ҳимоячиси касби учун мустаҳкам ирода, юксак масъулият, юқори малака талаб қилинишини таъкидлаб ўтди. У битирувчиларнинг Олий курсларда олган билимлардан ўз касбий фаолияти жараёнида самарали фойдаланишлари, бор куч-ғайратларини хизмат ва фуқаролик бурчини намунали бажаришга қаратишлари, Ички ишлар вазирлиги ва Академиянинг юксак ишончини оқлашларига умид билдирди.
Ички ишлар вазири генерал-лейтенант Матлюбов Б.А.
аълочиларга дипломларни топширяпти
Академия Жанговар Байроғи билан хайрлашув
Тантанали марш
Битирувчиларни ота-оналар номидан – Ф.У.Исаева, таълим муассасаси ўқитувчилар таркиби номидан Олий курслар махсус фанлар цикли бошлиғи М.З.Зиёдуллаев табрикладилар.

В добрый путь, сержанты!
12 ноября 2011 года на плацу Академии МВД Республики Узбекистан состоялось торжественное мероприятие, посвященное очередному выпуску курсантов Высших курсов по подготовке сержантского состава.
В мероприятии приняли участие министр внутренних дел Республики Узбекистан генерал-лейтенант Б.А.Матлюбов, заместитель министра полковник А.Ш.Мирзаев, руководители отраслевых служб министерства, а также приглашенные на торжество гости.
Открывая мероприятие, начальник Академии полковник Ш.Т.Икрамов отметил, что за время обучения в образовательном учреждении курсанты под руководством опытных наставников приобрели глубокие знания и прочные навыки по избранной ими специальности, выразил уверенность, что они будут достойно нести звание выпускника Высших курсов Академии МВД, с честью выполняя свой долг перед Родиной.
Затем выпускникам были вручены дипломы.
Выпускники в строю
Поздравление выпускникам
Поздравляя выпускников со знаменательным событием в их жизни, министр внутренних дел генерал-лейтенант Б.А.Матлюбов подчеркнул, что профессия стража правопорядка требует твердой воли, огромной ответственности, высокого профессионализма. Он выразил уверенность в том, что выпускники в ходе своей профессиональной деятельности будут эффективно использовать знания, приобретенные на Высших курсах, всю свою силу и энергию направят на образцовое выполнение служебного и гражданского долга, оправдают высокое доверие руководства Министерства внутренних дел и Академии.
Министр внутренних дел генерал-лейтенант Матлюбов Б.А.
вручает дипломы отличникам
Прощание с Боевым знаменем Академии
Торжественный марш
Выпускников также поздравили от имени родителей – Ф.У.Исаева, от имени преподавательского состава образовательного учреждения – начальник цикла специальных дисциплин Высших курсов М.З.Зиёдуллаев.