2011 йил 25 ноябрь куни ИИВ Академиясининг ўқув полигонида Сержантлар таркибини тайёрлаш олий курслари 15-йиғин курсантларининг Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги фахрийлари билан учрашуви бўлиб ўтди.
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Фахрийлар кенгаши раисининг ўринбосари истеъфодаги генерал-майор Э.Н. Норгитов, истеъфодаги генерал-майор Р.К. Каримов ва Академия фахрийлар кенгашининг раиси истеъфодаги полковник Э. Қ. Арифжонов иштирок этишди.
Фахрийлар Олий курслар сафига қабул қилинган курсантларга ички ишлар тизимида босиб ўтган хизмат йўллари, ушбу соҳанинг машаққатли, аммо шарафли томонларини сўзлаб бердилар.
Фахрийлар курсантларга ўз касбларининг фидойиси бўлишларига, келажакда хизмат вазифаларини бажаришда учрайдиган ҳар қандай тўсиқларни сабот билан енгиб, юқори мартабаларга эришишларига тилак билдирдилар.
Тадбир мазмунли ўтди, фахрийларнинг мароқли суҳбатлари, берган ўгитлари курсантларда жуда катта таассурот қолдирди.
Сержантлар таркибини тайёрлаш олий курсларининг курсантлари номидан сўзга чиққан 11-гуруҳ курсанти И.И.Рахимхўжаев фахрийларга қизиқарли учрашув учун миннатдорчилик билдирди.

Встреча с ветеранами
25 ноября 2011 года на территории учебного полигона Академии МВД состоялась встреча курсантов Высших курсов по подготовке сержантского состава 15-го набора с ветеранами Министерства внутренних дел Республики Узбекистан.
В мероприятии приняли участие заместитель председателя Совета ветеранов МВД Республики Узбекистан генерал-майор в отставке Э.Н. Наргитов, генерал-майор в отставке Р.К. Каримов и председатель Совета ветеранов Академии полковник в отставке Э. К. Арифджанов.
Ветераны поделились своими воспоминаниями о годах службы в рядах органов внутренних дел, отмечали, что трудная, но почетная служба стража правопорядка по плечу лишь отважным, мужественным, дисциплинированным, сверяющим каждый свой шаг с законом людям.
Ветераны пожелали курсантам образцово выполнять профессиональный долг, стойко преодолевать все трудности нелегкой службы во имя обеспечения мирной жизни и безопасности граждан.
Встреча была очень содержательной, рассказы ветеранов, их наставления оставили глубокие впечатления у курсантов.
В заключение мероприятия от имени курсантов Высших курсов по подготовке сержантского состава выступил курсант 11-группы И.И. Рахимхужаев, который выразил признательность ветеранам за интересную встречу.