2011 йил 18 декабрь куни ИИВ Академиясининг Маънавият ва маърифат марказида Сержантлар таркибини тайёрлаш олий курсларида Ўзбек Давлат драма театри санъаткорлари билан ижодий учрашув бўлиб ўтди.
Ушбу тадбирга халқ ардоғидаги санъат усталари ташриф буюришди. Улардан Ўзбекистон халқ артистлари Дилбар Исмоилова, Абзал Рафиқов, Азиза Бегматова, Ўзбекистонда хизмат кўрсатган артистлар Жумадилла Раметов, Доно Бобохонова, Муножат Тешабоева, актёрлар Пўлат Норматов, Юнус Асқаров, Маҳбуба Ҳуррамова, Нодир Мирзаҳмедов саҳна кўринишларидан намойиш этишди.
Тадбирни Ўзбекистон халқ артисти Абзал Рафиқов олиб борди.
Кечада “Қиёмат қарз” ва “Дадасининг қизи” спектаклларидан парчалар кўрсатиб, қўшиқлар ижро этилди.
Санъаткорлар курсантларни қизиқтирган саволларига жавоб беришди. Учрашув сўнгида санъаткорларга гулдасталар ва эсдалик совғалари топширилди. Учрашув жуда қизиқарли ва мароқли ўтди.

18 декабря 2011 года в Центре духовности и просветительства Академии МВД Республики Узбекистан состоялась встреча курсантов Высших курсов по подготовке сержантского состава с артистами Узбекского драматического театра.
В мероприятии приняли участие народные артисты Узбекистана Дилбар Исмоилова, Абзал Рафиков, Азиза Бегматова, заслуженные артисты Узбекистана Жумадилла Раметов, Доно Бобохонова, Муножат Тешабоева, актеры Пулат Норматов, Юнус Аскаров, Махбуба Хуррамова, Нодир Мирзахмедов.
Вел встречу народный артист Узбекистана Абзал Рафиков.
В исполнении артистов были показаны фрагменты из спектаклей «Қиёмат қарз» и «Дадасининг қизи», прозвучали музыкальные произведения.
Деятели искусств ответили на многочисленные вопросы курсантов. В заключение мероприятия курсанты выразили огромную признательность артистам за интересную встречу и вручили им памятные сувениры и цветы.