2011 йил 25 декабрь куни ИИВ Академиясининг Маънавият ва маърифат марказида Сержантлар таркибини тайёрлаш олий курслари курсантларининг Камолиддин Беҳзод номидаги Миллий рассомчилик ва дизайн институтининг бир гуруҳ профессор-ўқитувчилари билан ижодий учрашуви бўлиб ўтди.
Ушбу тадбирга тасвирий санъат факультети декани Ч. А. Бекмиров, амалий санъат факультети декани Р.Норчаев, профессор И.Вохидов, кафедра мудири Ш.Жуманиязов ва доцентлар Р.Ризамухаммедов, Э.Машарипов ташриф буюришди.
Тадбирга таклиф этилган меҳмонлар босиб ўтган ижодий йўли, яратган асарлари ҳақида сўзлаб беришди. Тасвирий санъат усталари мамлакатимизда ўтказилган кўргазмалар, Ўзбекистон Республикаси Мустақилликка эришганидан сўнг пойтахтимиз ва турли вилоятларда қурилган катта-катта биноларда ўзбек рассомлари амалга оширган ижодий ишлар ва изланишлар тўғрисида ҳам айтиб ўтдилар.
Тадбирда санъат усталари томонидан яратилган асарлар кўргазмаси ҳам ташкил этилди. Курсантлар кўргазмани катта қизиқиш билан томоша қилдилар.

25 декабря 2011 года в Центре духовности и просветительства Академии МВД состоялась встреча курсантов Высших курсов по подготовке сержантского состава с представителями профессорско-преподавательского состава Национального института художеств и дизайна имени Камолиддина Бехзода.
В мероприятии приняли участие декан факультета изобразительного искусства Ч. А. Бекмиров, декан факультета прикладного искусства Р.Норчаев, профессор И.Вохидов, заведующий кафедрой Ш.Жуманиязов и доценты Р.Ризамухаммедов, Э.Машарипов.
В ходе встречи гости рассказали курсантам о своем творческом пути, созданных ими художественных произведениях. Деятели искусства рассказали также о выставках, организуемых в нашей стране, о вкладе художников Узбекистана в оформление величественных зданий, возведенных в столице и областях страны после обретения Независимости.
К данной встрече была приурочена выставка работ профессорско-преподавательского состава института, с которой курсанты ознакомились с большим интересом.